100 yaşına kadar yaşamak için almanız gereken 7 karar Dr. Mehmet ÖZ

 

İş o yaşa gelmekle bitmiyor, maharet 100’ünde de sağlıklı olmakta. Bu adımlarla yaşam sürenizi iyi bir şekilde arttırın.

SOSYAL İZOLASYON = 15 SİGARA

1-) Sosyalleşmek aslında çok önemlidir. çünkü sosyal izolasyonun verdiği zarar günde 15 sigaraya eşit. Ne yapın edin, haftada bir dışarı çıkıp arkadaşlarınızla buluşmayı deneyin.
kahvenin-faydalari
2-)

HAFTADA 3 ORGAZM

Yapılan yeni araştırmalar haftada 3 kez orgazm olmanın 12 yıla kadar daha genç görünmemize yardımcı olabileceğini gösteriyor.
3-)

GÜNDE 7 CEVİZ

2-3 ay boyunca günde 7 ceviz yemek obezite riskinizi düşürür. Haftada 5 gün çiğ kuruyemiş tüketmek yaşam sürenizi 3 yıl uzatabilir!
cevizin-faydalari

4-)

YATAĞA 1 SAAT ERKEN GİRİN

7 saatin altında uykunuzdan kaybettiğiniz her saat kalp krizi ve felç riskinizin 16 kat artması anlamına gelir. Ama geceleri bir saat erken uyumak yaşam sürenizi uzatır.
5-)

GÜNDE EN AZ 20 KAHKAHA

Kahkaha atmak bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve kalori yakmamıza yardımcı olarak yaşam süremizi uzatır. Sık sık kahkaha atarak yaşamınızı uzun tutun.
kahkaya-atmanin-faydalari
6-)

YÜZDE 80 DOYMAK YETER

Eğer %80 doyduğunuzda yemeyi bırakırsanız vücudunuzda hücrelerinizi yaşlanma hasarına karşı koruyan bir metabolizma gelişir ve daha az yaşlanırsınız.
7-)

MOR BESİNLER TÜKETİN

Yabanmersini, nar,Siyah üzüm, mor-besinlerin-faydalari kırmızı şarap gibi mor tonlarındaki besinleri tüketerek nöronlarınızı koruyabilir ve beyninize giden kan akışını arttırabilirsiniz.

 

Close
Bize destek olun
Kampanyalarımızı Sosyal Medyada takip edniz.
InstagramInstagram