Dr Terapi Tens Nordmende-632 Ast 300A Fizyoterapi Cihazı Ayak Masaj Aleti Cihazı Kapıda Ödeme

DR TERAPİ TENS CİHAZI. NORMENDE FİZYOTERAPİ CİHAZI.
Vücudumuzda bulunan sinir sistemi ve  kas sistemini elektronik şoklarla uyararak sinirlere ve kaslara aktivite (canlılık) kazandırır.

pilates-siparis-ver    

Kredi Kartı ile almak için www.n11.com sayfamızdan satın alabilirsiniz.

2 Yıl Garantilidir.

 

 

Vücudumuzda bulunan sinir sistemi ve  kas sistemini elektronik şoklarla uyararak sinirlere ve kaslara aktivite (canlılık) kazandırır.
Vücuttaki organların hücrelerinde var olan enerji dengesini düzenleyip normal çalışmasını sağlar.
Elektrik akımları ve titreşim etkisi ile kasılmış olan kaslar gevşetilir.
Adalelerin kasıp gevşetilmesi, damarlar üzerinde pompa etkisi oluşturur ve kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı etkendir.
Vücuttaki sinir uçları, vücudun kendi kendisine tedavi edebileceği bazı maddeler üretir. Sinir uçlarının elektronik şoklarla uyarılmasıyla bu maddelerin üretimi hızlanır ve vücut kendi kendine daha kolay tedavi edebilir hale gelir.
Ağrı kesiciler gibi vücudun her tarafını değil sadece tatbik edilen bölge etrafını uyuşturmayı sağlar.
TENS NEDİR?
– TENS (Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation), deri üzerinden elektrikli terapi sistemi kas ve eklem ağrıları ile birlikte farklı ağrı türlerinin tedavisinde, ilaç gerektirmeden kullanılan bir yöntemdir.
– TENS yönteminin diğer tedavi şekillerine nazaran en büyük avantajları travmatik olmaması, çabuk ve uzun süre etkili olabilmesi, ciddi hiçbir yan etkisinin bulunmaması, evde,  işyerinde veya dinlenme sırasında rahatsızlığı bulunan kişinin kendi kendine tatbik imkânının bulunmasıdır.
– TENS, ağrının bulunduğu bölgede veya çevresindeki sinirleri elektro manyetik dalgalarla uyararak hastanın rahatlamasına ve ağrılarının dinmesine yardımcı olur. Tedavi uygulanan bölgedeki kan dolaşım hızını artırır.
– TENS, kas ağrısı, eklem ağrıları, romatizma ağrıları, siyatik ağrıları, ameliyat sonrası ortaya çıkan ağrılar ve diğer çeşitli ağrılara sahip hastalarda yoğun olarak kullanılır. Sinir sistemindeki uyuşma belirtilerini hafifletici etkide bulunur, masaj etkisi yapar, kasın fizyolojik ve fonksiyonel olarak gelişip güçlenmesini sağlar, kasların eski hallerine getirilmesi ve vücudun belirli bölgelerinde oluşan yağ ve selüloitlerin giderilmesini sağladığı gibi aşırı yorgunlukları gidermeye yardımcı özelliği de bulunmaktadır.
Yapılan birçok araştırmada TENS cihazı kullanan hastaların, bu üründen çok memnun kaldıkları ve ağrıları yok etmede yardımcı olarak kullanılabilecek en etkin araç olduğu ortaya konmuştur.
NORDMENDE Dr. Tens Nelere İyi Gelir?
Karın Ağrısı – Bel Tutulması – Omuz Ağrıları – Eklem Ağrıları – Boyun Ağrıları
Aşırı Yorgunluk – Kısmi Geçici Felç – Böbrek Hastalıkları – Ameliyat Sonrası Ağrılar
Mensturasyon(Adet Görme) – Belde ve Boyun Bölgesinde Disk Kayması
Varis – Siyatik – Migren – Kramp – SeluleitTansiyon – Zayıflama – Menapoz
Bel Ağrısı – Kireçlenme – Romatizma
Yukarıda saydığımız rahatsızlıklara tedavide yardımcı etkendir.
Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, destekleyici ya da tamamlayıcı tedavi dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır.

 

Sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını ve bununda nöronların yardımıyla ilgili organları uyardığını savunur.

 

Refleksolojinin en önemli faydası rahatlamaktır. Stresi azaltır ve derin bir sakinlik sağlar. Uykusuzluk, huzursuzluk gibi psikolojik sorunların tedavisinde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılır.

 

Masaj sırasında 7000 civarında sinir uyarılır. Kan dolaşımını hızlandırır. Vücudu toksin ve atık maddelerden arındırır. Vücut sistemleri arasındaki uyumu sağlar.

 

Refleksolojinin kanser, yaşlanma ve çeşitli hastalıklarda hücrenin yapısına zarar veren kimyasalların sayısını azalttığı, yararlı antioksidanların sayısını arttırdığı görülmüştür.
Refleksoloji uygulanan bireylerde kandaki yüksek kolesterolün düştüğü gözlemlenmiştir.
Kabızlık sorunu çeken bireylerde refleksoloji uygulaması sonucunda bağırsakların normal çalıştığı gözlemlenmiştir. Refleksoloji uygulanan bireylerde kan dolaşımının hızlandığı görülmüştür.

 

Boyun kasılması olan bireylerde çok yüksek oranda iyileşme görülmüştür. Ağrılı ve düzensiz sindirim problemlerinde refleksolojinin ilaçlardan daha etkili olduğu görülmüştür. Yorgunluk, uykusuzluk ve mide sorunları gibi rahatsızlıklar için kullanılan ilaçların yan etkilerinin giderilmesi refleksoloji ile başarılı olmuştur. Aynı zamanda beyaz kan hücresi eksikliğinin giderilmesinde de ilaçlardan daha etkili olduğu gözlemlenmiştir.

 

• Sancılı adet gören kadınların %95 inde ayak refleksolojisi etkili olmuştur.
• Adet öncesi hastalık tablosu yaşayan kadınların %46’sında refleksoloji etkili olmuştur.

 

NORDMENDE DR TENS’ İN KULLANIMI
Kullanma kılavuzundan seçeceğiniz terapi uygulamalarından sonra elektroped soketlerini kablolarını takarak cihaza takınız. 4 pede kadar kullanabilirsiniz. Pedlerdeki özel silikonlu madde yardımı ile aylarca pedlerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Makineyi çalıştırdıktan sonra ilk zamanlarda yoğun masajdan dolayı bir ağrı hissedebilirsiniz, fakat birkaç dakikadan sonra bu duruma alışacaksınız. Ağrı yerine rahatlama ve inanılmaz bir keyif alacaktır. Makinenin kademelerine göre ayar yapabilir masajın şiddetini arttırabilir, şeklini ve işlevini değiştirebilirsiniz. Gerçekten inanılmaz bir cihaz!!
Ayak tabanı masajı
Ayak tabanlarına yapacağınız masaj ile rahatlamaya yardımcı olursunuz.Bu masaj bazı akupunktur noktalarının iğnelerle değil doğrudan elektronik titreşimlerle harekete geçirilmesini kapsar. Vücudun tüm sinirleri ayak altında birleşir bu nedenle ayak altında uygulanacak elektro terapi masajlarıyla tüm sinirleri uyarmak ve çeşitli rahatsızlıkları gidermek mümkündür. Elektronik titreşimler bu akupunktur noktalarının harekete geçirmesiyle bu noktanın bağlı olduğu organ enerji kazanır ve organ kendi kendini tedavi etme yardımcı olur.
Ayak tabanı masajı faydaları
Uygulanan terapi ayak baş parmağı altını uyararak oburluğu, tiroit ve hipofiz bezlerini harekete geçirerek kontrol altına alır.
Menstruasyon dönemi şiddetli geçen bayanlar bu masajı uyguladıklarında taban tümseğindeki sinirler uyarılarak bu dönemi çok rahat geçirmek mümkündür.
Ayağın çukur kısmında bulunan sinirler uyarılarak genital organlardaki hücreler hareketlendirilir. Buda cinsel isteksizlik problemini ortadan kaldırır.
Aşırı yorgunluk, halsizlik ve yoğun bir günün sonundaki ayak ağrılarınızı bu masaj yöntemiyle ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Burada sıralayamadığımız daha birçok masaj etkisi sayesinde rahatlamaya yardımcı olur.
KIRMIZI  LED IŞIN ISITMA SİSTEMİ.

 

Nordmende Dr. Terapi cihazının bir diğer özelliği ise led sistemli ayak tabanı ısıtma fonksiyonu. Bu sistem sayesinde ayak tabanlarınıza masaj esnasında led ışık uygulayabilirsiniz.
CİHAZIN TEMİZLENMESİ
Cihazı nemli bir bez ile silebilirsiniz.
Bu işlemi yaparken cihazın adaptörü takılı olmamalı ve tüm işlevleri kapalı konumda olması gerekli.
Yanıcı parlayıcı ve eritici maddeler kullanılmamalı.

 

Dr.Terapi Masaj Aletinin Paket İçeriği:

1 adet ayak masaj aleti

1 adet zayıflama kemeri

1 adet acupunktur etkili masaj aleti

1 adet uzaktan kumanda

2 adet tens kablosu

2 adet büyük tens pedi

6 adet küçük tens pedi

1 adet adaptör

1 adet Türkçe kullanım klavuzu